вівторок, 7 серпня 2012 р.

Поїздка в Запоріжжя з нагоди „Дня металурга”

По домовленості з мером м.Запоріжжя Сином О.Ч. була організована поїздка в місто з нагоди „Дня металурга” 
В поїздці взяли участь представники 16 земляцтв областей України.

Делегація земляцтв виїхала із м.Києва 9 липня о 20-27 год. Потяг прибув до м.Запоріжжя 10 липня о 6-55 год. На вокзалі делегацію зустрічали з хлібом, сілью перший заступник Голови Запорізької обласної Ради Клепаков О.О, заступник губернатора Гамов А.М., керуючий справами Запорізької міської Ради Бойко З.М., представники Шевченківської райдержадміністрації.  
З вокзалу до готелю під’їхали на автобусі. В готелі поснідали і на 10 годину поїхали на проспект Металурга на відкриття пам’ятника «Металургу» до Дня професійного свята.

На урочистих зборах було людно. На відкритті виступили губернатор Запорізької області Пеклушенко О.М., мер м.Запоріжжя Син О.Ч., генеральний директор МГО „Земляцтво Запоріжжя” Єрмолаєва Е.П., член „Земляцтво Запоріжжя” Окопний О.М., який працював на комбінаті „Запоріжсталь” шість років з 1947-1953 р., представник „Придніпровья” із Дніпропетровського Земляцтва Ружина З.В, члени Волинського Земляцтва Маховська Г.О і Ярмолюк Г.В. – заспівали пісню про єдність України.
Ружина З.В. привезла вербу в горшочку, яка є відростком від верби, яку Т.Г.Шевченко в роки перебування в Казахстані виростив, пестив і сьогодні це величезне дерево і на шляху до 200-річчя з дня народження поета верба по «Тарасовій тропі» мандрує по Україні. Цей росток верби Ружина З.В. передала меру м.Запоріжжя Сину О.Ч. з проханням посадити біля пам’ятника «Металурга».

Потім делегація Земляцтв поїхала на екскурсію в музей зброї, де зібрано більше 4000 екземплярів шабель, ножів, кулеметів та іншої зброї із різних частин світу. Цей музей приватний, йому 5 років.

О 12 годині делегацію чекало керівництво комбінату „Запоріжсталь”: виконуючий обов’язки генерального директора Путноки О.Ю., директор по кадрам Хелемендик В.Д., голова профспілки комбінату Анисимов В.Л.

Вони привітали нас і запропонували почати екскурсію із ознайомлення з роботою металургів. Ми наділи на свій одяг куртки і на голову каски.

Повезли нас в мартенівський цех, де побачили розплавлений метал, який ллється із ковшів. В прокатному цеху через величезні 5 прокатних станів безперервно плила розплавлена стрічка метала і через  прокатний стан вона пресувалася і після останнього закручувалися у гарячому вигляді в рулони.

Все це можна назвати «пісня металу». Всі члени делегації були вражені побаченим. В цехах привітно нас зустрічали робітники і відповіли на всі питання.

Коли ми вийшли на вулицю, де була температура повітря +33о, то нам здалося, що зовсім не жарко після спекоти в цехах.

Потім нас запросили до заводоуправління в кабінет в.о. генерального директора комбінату «Запоріжсталь» і на всі питання, які задавали члени делегації відповіли Путноки О.Ю., Хелемендик В.Д., Анисимов В.Л. Після цієї прес-конференції нас запросили на обід.


Автобусом під’їхали до столової комбінату і на крильці нас чекали мер м.Запоріжжя Син О.Ч. і керівництво комбінату «Запоріжсталь». Під час обіду з вітальним словом нас привітали мер міста Син О.Ч. і директор по кадрам Комбінату Хелемендик В.Д.. Серед членів делегації обмін думками і побажаннями від побаченого продовжувався у дружній розмові.

Після обіду делегація поїхала на острів «Хортиця», де була проведена екскурсія по двом музеям. Ружина З.В. передала для посадки на острові росток верби, на пам’ять про «Тарасову тропу».

Виїхавши із острова делегація ознайомилась з приватним музеєм цегли, черепиці і кераміки, і потім поїхали на вокзал, потяг з якого прямував до м.Києва.

Про перебування делегації представників земляцтв областей в м.Запоріжжя транслювалося в «новинах» по місцевому телебаченню і в газетах також були публікації.Генеральний директор
МГО «Земляцтво Запоріжжя»                Єрмолаєва Е.П. 

Схожі публікаціїНемає коментарів:

Дописати коментар