пʼятниця, 21 вересня 2012 р.

Славна Запорізька область гостинно зустріла представників земляцтв областей України

У рамках координаторства МГО «Земляцтво Запоріжжя» 15-16 вересня організувало поїздку в Запорізьку область до славних міст рідного краю Мелітополя, Бердянська та Василівки. В поїздці, крім запоріжців,  взяли участь представники 14 земляцтв областей України, а саме: МГО «Волинське братство», «Дніпропетровське земляцтво», «Закарпатці в м.Києві», «Рівненське земляцтво», «Харківське земляцтво», «Земляцтво Херсонщини», Черкаське земляцтво «Шевченків край»; ГО земляцтва буковинців в м. Києві «Буковина», Товариство «Вінничани у Києві»; «Земляцтво Івано-Франківців у м. Києві», «Львівське товариство», «Миколаївське земляцтво», «Сумське земляцтвов м. Києві», Товариство «Чернігівське земляцтво» в м. Києві.

На залізничному вокзалі Запоріжжя прибувшу делегацію земляцьких посланців зустріла начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи та зв'язків з політичними партіями і громадськістю Запорізької обласної ради Олена Курилова.
Далі делегація попрямувала до міста Василівка. Делегацію представників земляцтв областей України гостинно з хлібом-сіллю зустрів заступник голови Василівської райдержадміністрації Калінін Денис Сергійович. Ми відвідали Василівський історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова» відома пам'ятка архітектури 2-ї половини XIX століття. Цей унікальний  палацово-парковий ансамбль в Запорізькій області був створений у 1894 році на замовлення Василя Павловича Попова – онука генерала Василя Степановича Попова, який отримав землі поблизу Запоріжжя (тоді Олександрівська) в дарунок від імператриці Катерини ІІ та згодом заснував це чудове місто. Зараз комплекс нараховує 6 будівель в мавританському та псевдоруському стилі. Серед них: східний та північний флігелі, «Англійський замок», оглядова вежа, стайня, каретний двір та вціліла башта самого палацу. На території заповідника працює Василівський районний краєзнавчий музей. 
Після цього делегація попрямувала до Бердянська, який у ці дні святкує своє 185-річчя від заснування та 69 річницю визволення від фашистських загарбників. Подорожніх розмістили у дуже гарному готелі «Причал», який знаходиться на знаменитій Бердянській косі, де з одного боку за 150 м Азовське море із золотистими піщаними пляжами, з іншого - теплий лиман, рапові озера, знамениті сульфідні грязі (аналог курортів Куяльник та Саки). Тут же всі змогли покуштувати і дарунки моря. Наступного дня делегація взяла участь в урочистостях з нагоди дня міста.
Відкрив урочистості мер м.Бердянська Бакай Олексій Анатолійович, який поздоровив мешканців міста із святом і визволенням його від німецько-фашистських загарбників. Потім надав слово губернатору Запорізької області Пеклушенко Олександру Миколайовичу. Вітання були також від почесних гостей: мера м.Запоріжжя Сіна О.Ч., представників польської делегації, від м. Улан Уде, Кізляра та інших. Від делегації представників земляцтв України привітали бердянців Президент Запорізького земляцтва Федорченко В.К., Президент Чернівецького земляцтва Цибух В.І., Генеральний директор Запорізького земляцтва Єрмолаєва Е.П. і подарили картину з підписами представників земляцтв, приїхавших в м.Бердянськ

Потім були відвідини наймолодшого музею Бердянська — музею історії міста. Свої двері для відвідин він відкрив у 2005 року. В 5 залах музею представлена історія міста з ХІХ ст. і до сьогодення. Одна зала присвячена містам-побратимам. Експозиції їх прикрашають воскові фігури та діорама «Бердянськ у минулому»
Яке приморське місто без рибного базару! Там всі змогли насолодитися дарами моря та взяти їх із собою в дорогу. Далі була гостинна зустріч в Мелітополі, де поблизу смт Мирне знаходиться Національний історико-археологічний заповідник «Кам'яна могила» — гігантський масив пісковику, що утворився близько 14 млн. років тому на дні Сарматського моря. З часом море відійшло, пісковик почав розтріскуватися, утворюючи при цьому численні гроти та печери різноманітних форм і розмірів. З давніх-давен схили «Кам'яної могили» приваблювали людей, там здійснювались магічні обряди. До сьогодні стіни гротів вкриті сотнями наскальних малюнків із слідами різноманітних культів. При заповіднику діє музей, який делегація теж відвідала.
З незабутніми враженнями, щирими зустрічами та щедрими гостинами дводенна поїздка дійшла кінця.

Всі представники земляцтв сердечно дякували організаторів МГО «Земляцтво Запоріжжя», а також працівникові Запорізької обласної ради Олені Куриловій за ті прекрасні миттєвості, які прожили впродовж двох діб перебування в Запорізькій області.

Генеральний директор МГО „Земляцтво Запоріжжя” Єрмолаєва Е.П. 

Схожі публікаціїНемає коментарів:

Дописати коментар