четвер, 19 вересня 2013 р.

Екскурсія на Рівненщину

Шановні земляки! 

Протягом третього кварталу поточного року МГО „Рівненське земляцтво” було координатором в Спілці земляцтв України.

У вересні керівництво Земляцтва запросило представників Земляцтв України на Рівненщину. 
Хочу висловити свої враження від цієї екскурсії.

По перше, висловлюємо подяку віце-президенту, Голові МГО „Рівненське земляцтво” Якимчуку Миколі Андрійовичу і виконавчому директору Ващуку Святославу Михайловичу за запрошення на екскурсію в історичний, чудовий Рівненський край.


Ще по дорозі до міста Рівне протягом двох годин мене, як слухача, зачарував своїми розповідями про рідну землю Микола Андрійович, де він народився і виріс. Його глибокі знання про природу і зв’язок людини з нею захоплювали і вже майже він підготував нас до зустрічі з Рівненською областю і її людьми.
Гостинність і доброзичливість керівництва Рівненської області, керівників міст Рівне, Корець, Дубно, Пересопницького району, які зустрічали делегацію земляцтв України із хлібом, сіллю і музичним фольклором пісень, придали душевний підйом і добрий настрій. 



Міста залишили незабутні враження, порівняти які можна тільки з найприємнішими моментами в житті. Ми насолоджувалися стародавньою архітектурою. Ці місця мають свою особисту захоплюючу історію. 
Зоопарк в м.Рівне здивував просторим ландшафтом, чистотою і різноманітними звірами, птицями. 
Музей бурштину розкрив красивий природний мінерал цього краю і його цінність. 


Історія створення Свято-Воскресенського Троїцького Корецького Ставропігійного жіночого монастиря і знайомство з його діяльністю відкрило мені сиву давнину православної віри, вміння золотовишивання і я побачила, якими зусиллями його зберегли нащадки поколінь.




На стародавній землі с.Пересопниця мене чудово вразив величезний, сучасний музейний комплекс КЗ „Культурно-археологічний центр „Пересопниця”, яким керує поважна людина Микола Васильович Федоришин. Він ознайомив нас з експонатами музею і прискіпливо  розповідав про них, багато з яких сам вкладував в стенди і витирав із їх поверхні вікову пилюку після археологічних розкопок. 


Під аркою величного замку в м.Дубно гостинно зустріли делегацію земляцтв керівник міста і славна співачка Галина Василівна Мосійчук із своєю піснею „Земляки”. Багатовіковий замок із широченними стінами і цегляними сводами свідчить про його могутність, надійність. Підземелля бачили не одно покоління людей, які проживали в ті далекі роки.



Генеральний директор МГО „Земляцтво Запоріжжя” 
 Ельвіра Єрмолаєва  

Схожі публікації



Немає коментарів:

Опублікувати коментар