Земляцтво

Запорізьке Земляцтво в м. Києві було засновано 1 січня 1978 р.

Її засновниками була група однодумців, активних і небайдужих людей, яких об'єднала любов до Запорізької землі.

Подібних громадських організацій на той час у м. Києві не було. Ми були піонерами цього руху. Ми це: Блєхєров Віктор Якович, Доценко Володимир Тарасович, Дібський Сергій Миколайович, Жаріков Микола Леонідович, Костін Іван Дмитрович, Крижановський Олександр Васильович, Макаренко Віктор Іванович, Мануйленко Михайло Іванович, Михайлов Олексій Олексійович, Насупа Володимир Миколайович, Омелько Віктор Федосійович, Пікалова Світлана Георгіївна, Полулях Валерій Михайлович, Площенко Володимир Дмитрович, Шмалько Віталій Михайлович, Шраменко Віктор Макарович тощо.

Приводом для створення цієї організації звичайно послужила ностальгія за рідним містом.

Кожний, хто спробував на собі, міг переконатися наскільки складним і болючим у моральному відношенні є переїзд з одного міста в інше, особливо, якщо він пов'язаний з переходом на більш відповідальну роботу.

Чого варто порвати незримі нитки, які зв'язували тебе з містом, в якому пройшло твоє дитинство, студентські роки, де ти вперше переступив поріг заводської прохідної, організації або установи, направляючись на перше робоче місце, з містом, де відбулося твоє становлення як особистості, де залишилось стільки друзів і товаришів, з якими поділяв свої радості та печалі, котрі при необхідності завжди приходили тобі на допомогу, з містом, яке стало для тебе рідним і близьким на все життя.

І ось приходить день, коли треба з усім цим розпрощатися, їхати в незнайоме місто, практично в невідомість, де ти мало кого знаєш і тебе відповідно.

Відразу ж виникають питання і сумніви: як сприйме тебе новий колектив, чи знайдеш ти взаєморозуміння в ньому, як швидко освоїшся зі своїми обов'язками на новій роботі.

Крім цього треба пізнати ще і нове місто, пристосуватися до ритму й умов його життя. Адже кожне місто має свій неповторний мікроклімат, свої звичаї і традиції, соціальні особливості.

Потрібно докласти не мало сил і для рішення побутових умов, пристрою членів родини в залежності від її складу, на роботу, навчання або в дитячі дошкільні установи.

Якщо підбити підсумок сказаному, можна зробити висновок: усе що ти мав і досяг у рідному місті, залишилося в минулому, у новому ж місті потрібно починати практично усе з початку. А це погодьтеся не так просто. І тут, ой, як потрібна моральна допомога з боку/друзів і товаришів, висловлюючись по футбольному, групи підтримки, а її поки на превеликий жаль тут немає.

Ось і доводиться як найшвидше знайти своїх земляків, що раніше приїхали в це місто, образно кажучи, вже минули курс "молодого бійця". І треба сказати відверто, нам — запоріжцям, у тому числі й мені, що прибули в середині 70-х років минулого сторіччя в м. Київ на роботу в апарат ЦК Компартії України, у цьому плані здорово повезло!

Ініціатором і організатором практично усіх зустрічей був Крижановський Олександр Васильович, працівник загального відділу ЦК.

Одну з таких зустрічей він організував 7 листопада 1977 року в день 60-річчя Великої Жовтневої Соціалістичної революції. Був чудовий сонячний день, прекрасний святковий настрій. Як умовилися раніше, після військового параду і демонстрації трудящих, ми продовжили святкування ювілейної дати в одному з кафе міста Києва. Деякі з нас були з дружинами. Зустріччю всі залишилися дуже задоволені, і було прийняте рішення зустріти Новий 1978 рік у "сімейному колі", запросивши якнайбільше земляків.

І така зустріч відбулася в колишньому готелі "Москва".

Цьому сприяла велика і ретельна підготовка. Оргкомітетом було визначено коло осіб, які виявили бажання взяти участь у новорічній зустрічі, а також розроблений сценарій ЇЇ проведення.

Невимушену, веселу і по-справжньому сімейну, новорічну обстановку на цьому вечорі створив наш тамада — Площєнко Володимир Дмитрович. Якщо раніш багато хто з нас зналиу його як мудрого керівника, великого організатора і відмінного фахівця, то тут він виявив себе як особистість найвищої культури, найширшого світогляду й інтелекту, який досконало знає історію Запорізького краю.

В історичному ж плані ця зустріч стала знаменною ще й тим, що саме на ній за пропозицією оргкомітету, було прийняте рішення присутніх про створення добровільної громадської організації "Запорізьке Земляцтво".

До складу Земляцтва увійшли 16 чоловік, одна з них — жінка.

Координатором Земляцтва був обраний Крижановський Олександр Васильович, котрого ми знали як гарного організатора, людини обов’язку, винятково скромного, доброго, чуйного товариша, турботливого сім'янина. Таким він і залишився в нашій пам’яті назавжди. Він багато зробив для становлення знову створеної організації, але на превеликий жаль передчасно пішов з життя.

Створене Земляцтво було неформальною організацією. Через відсутність на той час відповідного Закону Української РСР "Про об’єднання громадян" вона не могла бути зареєстрованою, а відповідно і стати юридичною. У нас не було статуту, розрахункового рахунку у банку, печатки, своєї символіки. Не мали ми свого офісу, фінансової підтримки з боку, та й виконавчої дирекції.

Уся діяльність Земляцтва здійснювалася винятково на суспільних началах і ентузіазмі окремих його членів.

Оскільки не було статуту ми, на перших же загальних зборах членів Земляцтва, визначили й встановили основні принципи і напрямки його діяльності.

З метою проведення спільних культурно-просвітницьких заходів, реалізації планів соціально-економічного розвитку Запорізького регіону ми намагалися розвивати ділові контакти з керівниками місцевих органів виконавчої влади, підприємств, організацій і установ області.

Ось так ми — піонери земляцького руху в м. Києві — організувалися і зробили перші кроки у своїй практичній роботі.

Іван Костін
Член Землятства

1 коментар:

 1. Привіт, нам зараз потрібні 3 донори нирок для трансплантації нирок в MAYO CLINIC, FLORIDA, США та кожному донорові нирки, будуть компенсовані загальною сумою 550 000,00 доларів США.
  можливість сплати цих грошей будь-якому донору нирок гарантується на 100%.
  зв'яжіться з нами сьогодні для отримання додаткової інформації.
  Ми дбаємо про вашу безпеку
  email: mayoclinic.transplant@gmail.com

  www.mayoclinic.org

  ВідповістиВидалити